A szivattyúból, víztartályból, csövekből, csapokból télire le kell ereszteni a vizet, mert különben szétfagyhat.

A szivattyú víztelenítése


Ha külső szivattyú van, akkor azt egyszerűen le kell szerelni és ki kell rázni belőle a vizet.
Ha belső szivattyú van, akkor meg kell nézni, van e hozzá leeresztő csap. Ha nincs, akkor valamelyik oldalon le kell róla szerelni a csövet.

A belső víztartály víztelenítése


Valahol van egy leeresztő csap vagy dugó. Ezt kell megkeresni és ott a vizet leereszteni.

Vízmelegítő víztelenítése

A vízmelegítőt télire ki kell kapcsolni, nehogy víz nélkül üzemeljen és tönkremenjen.

A vízmelegítő burkolat nélkül
A Carver gyártmányú vízmelegítőkön alul van egy nagy műanyag leeresztő csavar, ezt kell egy nagy csavarhúzóval kitekerni.
Tavasszal a meneteket szépen meg kell majd tisztogatni, illetve esetleg az O gyűrűt kicserélni. Egy kis szilkonzisír vagy egy csepp olaj is mehet a menetre


A vízmelegítő burkolat nélkül
A Truma gyártmányú vízmelegítőkön bent az ülés alatt van egy leeresztő csap sárga csappantyúval. A csappantyút függőleges helyzetbe kell hozni a víz leeresztéséhez. Tavasszal el kell fordítani vízszintesbe bármelyik irányba.

A csapok víztelenítése


Az összes csapot ki kell nyitni és úgy kell hagyni télire.
A zuhanyzó tömlőt le kell csavarni és abból is ki kell rázni a vizet.

A csövek víztelenítése


Mindezek után a csövekből is kifolyik a legtöbb víz. Ami esetleg benne marad, az nem fog problémát jelenteni.

A WC víztelenítése


Ki kell üríteni a WC víztartályát. Annyiszor kell öblíteni, amíg ki nem fogy a víz. Célszerű a víztartályba 1 dl fagyállót önteni a biztonság kedvéért. Ezután ezt is le lehet ereszteni.
A kazettát is ki kell üríteni a szokásos módon és ki is kell mosni. Végül tenni kell bele 1 liter fagyállót. Utána ezt is ki lehet önteni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük