A szivattyúból, víztartályból, csövekből, csapokból télire le kell ereszteni a vizet, mert különben szétfagyhat.
A szivattyú víztelenítése
Ha külső szivattyú van, akkor azt egyszerűen le kell szerelni és ki kell rázni belőle a vizet.
Ha belső szivattyú van, akkor meg kell nézni, van e hozzá leeresztő csap. Ha nincs, akkor valamelyik oldalon le kell róla szerelni a csövet.
A belső víztartály víztelenítése
Valahol van egy leeresztő csap vagy dugó. Ezt kell megkeresni és ott a vizet leereszteni.
Vízmelegítő víztelenítése
A vízmelegítőt télire ki kell kapcsolni, nehogy víz nélkül üzemeljen és tönkremenjen.
A Carver gyártmányú vízmelegítőkön alul van egy nagy műanyag leeresztő csavar, ezt kell egy nagy csavarhúzóval kitekerni.
Tavasszal a meneteket szépen meg kell majd tisztogatni, illetve esetleg az O gyűrűt kicserélni. Egy kis szilkonzisír vagy egy csepp olaj is mehet a menetre

A Truma gyártmányú vízmelegítőkön bent az ülés alatt van egy leeresztő csap sárga csappantyúval. A csappantyút függőleges helyzetbe kell hozni a víz leeresztéséhez. Tavasszal el kell fordítani vízszintesbe bármelyik irányba.
A csapok víztelenítése
Az összes csapot ki kell nyitni és úgy kell hagyni télire.
A zuhanyzó tömlőt le kell csavarni és abból is ki kell rázni a vizet.
A csövek víztelenítése
Mindezek után a csövekből is kifolyik a legtöbb víz. Ami esetleg benne marad, az nem fog problémát jelenteni.
A WC víztelenítése
Ki kell üríteni a WC víztartályát. Annyiszor kell öblíteni, amíg ki nem fogy a víz. Célszerű a víztartályba 1 dl fagyállót önteni a biztonság kedvéért. Ezután ezt is le lehet ereszteni.
A kazettát is ki kell üríteni a szokásos módon és ki is kell mosni. Végül tenni kell bele 1 liter fagyállót. Utána ezt is ki lehet önteni.
