Beázás oka
Az első ablakok fölötti tartósín egyik végénél meglazultak a csavarok, és ott a víz éveken át beszivárgott.
A kár mértéke
Belül a farostlemez tönkrement, a tapéta levált és sajnos néhány tartóléc is részben elkorhadt. A víz az ablakpárkányt is eláztatta.
Javítás menete
Bontás
- Leszereltük az első ablakokat
- Leszereltük a laza tartósínt
- Leszereltük a gumi peremet az ablakokról
- Leszereltük a sötétítő rolókat az ablakokról
- Eltávolítottuk a belső farostlemez borítást az elülső oldalról az ablakpárkány fölötti részről.
- Eltávolítottuk az ablakpárkányt
- Kivágtuk a sérült léceket
Helyreállítás
- Pótoltuk a léceket
- Sablont készítettünk az ablakok körüli farostlemez számára és kivágtuk 3mm-es rétegelt lemezből.
- A rétegelt lemezt ráragasztottuk és rácsavaroztuk a helyreállított léckeretre. Száradásig pillanatszorítóval rögzítettük.
- Az ablakok körüli részt újra tapétáztuk. a tapétát sziloplaszttal ragasztottuk fel, hogy ne pöndörödjön le.
- Új ablakpárkányt vágattunk és felszereltük
- Az ebay-ről rendelt tömítő szalaggal visszaragasztottuk és tűzőgéppel rögzítettük a gumi peremeket az ablakok köré. Ez a szalag rendkívül rugalmas, évtizedek után is olyan marad mint a rágógumi.
- Az ablakokat tartó sín alá tetőszigeteléshez használt tömítő szalagot tettem.
- Visszacsavaroztam a tartósínt, de ez alá is tettem a rágógumi szerű szalagból.
- Visszaszereltük az ablakokat
Belső burkolat ragasztása szárad a pillanatszorítók alatt

